Preskúmajte svet konopných koncentrátov a olejov.

“Koncentrát” má v konopnom priemysle v dnešdnej dobe viacero významov. Napríklad, taký konopný vosk, ktorý sa vaporizuje, tinktúra pod jazyk alebo orálne podané THC bez oleja, ktoré mení celkový postoj ku canabisu všade okolo nás. Budúcnosť konope spočíva práve v týchto koncetrovaných formách, najmä pre ich terapeutické účinky pri liečbe a nepodáva sa orálne čiže fajčením. Ďalšou výhodou je, že práve táto forma užívania je verejne dostupná.

Práve do kategórie týchto koncentrátov spadá akýkoľvek konopný produkt, spracovaný procesom extrakcie. Rospúšťadlá, ako napr. (Bután, D.M.E,  CO2, etanol) rozložia látky obsiahnuté v konopných rastlinách a zanechávajú čistý extrakt z kanabinoidov obsiahnutý v každej kvapke. V niektorých extraktoch sa pri testovaní potvrdili až 80% výsledky THC, zatiaľ čo pri ostatných tiež pomerne vysoké výsledky THC, no nepsychoaktívne látky ale skôr liečivé, ako CBD. Ak sa chceš dozvedieť viac o rôznych typoch konopných “produktov” určite si pozri video Regina in Leafly’s Concentrates 101. Toto video ťa určite zaujme. Nájdeš v ňom prehľad najčastejších typov extraktov z konope, ktoré sú voľné dostupné na zahraničných trhoch.


V článku sme pre teba pripravili zostrih rôznych koncentrátov a pár informácii o nich.

Kief

Tiež známy ako skaf alebo v podstate peľ zachytený na chĺpkoch kvetov rastlinky. Kief pochádza zo živicových žliaz na malých chĺpkoch konopných kvetov. Tieto žľazy obsahujú terpény a kanabinoidy, ktoré prinášajú rozmanitosť chutí a účinkov v závislosti od odrody. Kief sa zvyčajne používa na výrobu hašišu, no môže sa tiež po nazbieraní v drvičke pozbierať a prášok pridať k bežnému fajčeniu pre silnejší účinok.

 

Hash/Hašiš

Jeden z najstarších hráčov v hre je práve hašiš, koncentrát vyrobený lisovaním skafu a jemnej živice z rastliny. Hašiš je možné vyrobiť pozbieraním a stlačením/ lisovaním práškového KIEFU, ktorý sa nachádza na konopných kvetoch. Hašiš môžme tiež extrahovať pomocou rozpúšťadiel ako ľadová voda alebo etanol pre účinnejšie odobranie kanabinoidných krýštáľov. Aj keď hašiš nemá najsilnejšie účinky, ako napríklad BHO (Butanový hash olej) a ďalšie konopné koncentráty, hašiš si zastáva miesto medzi prvými priečkami v cannabis kultúre.

 

(BHO-Butan Hash oil) Butánový hašiš olej

BHO, alebo bután hash olej je extrémne silný koncentrát, ktorý je veľmi populárny práve pre svoju spotrebu. Tento olej sa vaporizuje alebo spaľuje v malých množstvách, pri ktorom sa uvoľnujú jeho silné účinky. Kanabinoidy sú čerpané z rastliny, extrakciou pomocou butánu. Ten zachová jeho lepivú konzistenciu, alebo  stvrdne a má drobivú štruktúru podobnú včeliemu plastu alebo až sklenenú lámavú štruktúru. Vzhľadom nato dosahuje až 80% THC. BHO je populárny liek predovšetkým na chronické bolesti a ďalšie podobné neliečiteľné choroby. Vždy sa uistite, že je BHO laboratórne čistený, pri nesprávnom čistení môže obsahovať stopy butánu.

 

CO2 Olej

Veľmi populárny CO2 olej je vyrobený drahým botanickým extraktorom, ktorý používa tlak a CO2 pre oddelenie rastlinného materiálu. Táto metóda nazývaná “super kritická extrakcia” je jednou z najefektívnejších metód extrakcie. Tento jantárový olej môže byť vaporizovaný rôznymi spôsobmi, jedna z najviac obľúbených metód je pomocou pera. Medzi najlepšie predávané patria jednorázové náplne s CO2 olejom značky AMONG s medicínskym rozpúšťadlom s názvom polypropylénglykol, ktorý dodáva oleju jeho tekutú formu.

V našej ponuke nájdeš skvelé pero značky G-PEN-Grenco Science pre všetkých milovníkov koncentrátov

 

Rick Simpson Olej (RSO)

V roku 2003 muž menom Rick Simpson liečil svoju rakovinu kože liekom z konope vyrobeným doma. Namočením v čistom alkohole alebo izopropylalkohole,  sú terapeutické zlúčeniny vytiahnuté z rastliny, nezanechá dechtové kvapaliny po tom, čo sa rozpúšťadlo úplne odparí. RSO tiež známy ako Fénixové slzy, môže byť aplikovaný orálne alebo priamo na kožu. Mnoho iných výrobcov predáva svoje vlastné verzie oleja Ricka Simpsona, z ktorých niektoré majú vysoký obsah THC, zatiaľ čo iné obsahujú prevažne nepsychotické liečivé látky ako CBD

Tinktúry

Až do zákazu v roku 1937, boli tinktúry najčastejšou formou konopnej medicíny v USA. Tinktúra je tekutý koncentrát vyrobený pomocou alkoholovej extrakcie, ktorá dokáže vytiahnuť mnoho prospešných kanabinoidov z rastliny. Pacienti si môžu bezpečne aplikovať niekoľko kvapiek tinktúry priamo do úst pod jazyk a v prípade potreby použiť tinktúru kedykoľvek. Tinktúry, ktoré sú v dnešnej dobe dostupné v rôznych variáciách chutí, sú skvelým spôsobom pre pacientov, ako liek užívateľný bez toho aby ho museli fajčiť.

 

Ak ťa koncetráty zaujali v našom e-shope nájdeš skvelé perá značky G-PEN s elegantným dizajnom a nevtieravou veľkosťou.

 

zdroj: https://www.leafly.com/